محل تبلیغات شما

کشور آلمان

بدون شک می توان گفت آلمان بعد از آمریکا و ژاپن سومین قدرت بزرگ صنعتی دنیاست. از ابتدای دهه 80 صنایع تکنولوژی آلمان رشد کلانی را شاهد بوده اند. همچنین کشور آلمان در صنایع مکانیکی، مواد شیمیایی، پوشاک، الکترونیک و وسایل نقلیه پیشرفت فراوانی دارد. سطح نوآوری بالا در صنایع و فساد کم زمینه شرایط بسیار مساعدی را برای مهاجرت و گرفتن ویزای کار آلمان نسبت به سایر کشورهای اروپایی فراهم کرده است. قدرت اقتصادی آلمان باعث شده که بسیاری از تصمیم گیری های مالی بزرگ اروپا توسط آلمان اتخاذشده و شرایط سایر کشورهای اروپایی وابستگی زیادی به آلمان دارد.

با توجه به شرایط ذکرشده و پتانسیل بالای آلمان برایسرمایه گذاری و کاراین کشور همواره موردتوجه مهاجرین و سرمایه گذاران خارجی بوده است. درواقع می توان گفت آلمان بعد از آمریکا دومین کشور مهاجرپذیر دنیاست.کشور آلمانبه عنوان یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان و ثروتمندترین کشور اروپایی بدون شک اولین انتخاب برای مهاجرین به قاره اروپا محسوب می شود. لذا در این مقاله روش هایمهاجرت کاری و سرمایه گذاری در آلمانو شرایط دریافت کارت آبی آلمان یا ویزای نیروی متخصص نیز شرح داده می شود

مهاجرت کاری به آلمان

کشور آلمان دارای پایین ترین نرخ بیکاری در اروپا است و با توجه به اضافه شدن مهاجرین بهنیروی کار آلمانهنوز هم امکان جذب نیروی کار بیشتر در آلمان فراهم است. همچنین کارفرمایان آلمانی بهترین مزایا، امنیت شغلی و بیشترین پرداخت حقوق رادارند و ساعت کاری را کاهش داده و روزهای تعطیل در سال نیز 40 روز است. در حال حاضر قوانین این کشور به سمت سرعت بخشیدن به روند گرفتن مهاجرین متخصص پیش می رود.

بر اساس قوانین تصویب شده در سال 2019 روندمهاجرت کاری و نیروی متخصصخارج از اتحادیه اروپا به کشور آلمان راحت شده است. بر اساس این قوانین جستجوی کار و اخذ ویزای کاری برای افراد متخصص با داشتن مدارک آموزشی در حرفه خود آسان تر شده است. درواقع شرکت های آلمانی مجازند که شهروندان غیر اتحادیه اروپا را با داشتن مدارک آموزشی معتبر استخدام کنند. البته این قوانین در سال های قبل نیز برای مهاجرین کاری به آلمان وجود داشت اما بر اساس قوانین جدید روند گرفتن ویزا و جستجو کار ساده تر شده است.

مشاغل زیر برای مهاجرت کاری به آلمان شانس بالاتری دارند زیرا جز مشاغل موردنیاز آلمان هستند:

 • مکاترونیک، اتوماسیون،ساختمان های هوشمند
 • ماشین الکتریکی،مهندسی برق،برق صنعتی والکترونیک
 • توسعه نرم افزار،برنامه نویسی،IT
 • رانندگان و مهندسان حمل ونقل ریلی
 • حرفه بهداشت، پرستاری در همه شاخه ها،نگهداری افراد مسن،ارتوپدی،بهداشت و کودکان،روان پزشکی
 • حسابداری و بازرگانی
 • ساخت وساز ساختمان،بتن، مصالح ساختمانی،لوله کشی،سنگ تراشی،عایق صنعتی، گرمایش، سرمایش،پنجره و نمای شیشه ای،متخصص سقف، دیوار و فنّاوری آب بندی

روش های گرفتن ویزای کار آلمان

متقاضیان برای گرفتن ویزای کار آلمان می توانند از دو روش پیشنهاد کار و ویزای جستجو کار استفاده کنند.

ویزای پیشنهاد کار

با داشتن پیشنهاد کار یا job offer می توان اقدام به گرفتن ویزای کار آلمان کرد. برای دریافت ویزای پیشنهاد کار آلمان متقاضی باید از کارفرما در آلمان دعوت نامه برای استخدام داشته باشد. متقاضیان برای دریافت ویزای کار آلمان باید در نظر داشته باشند که باید دارای مهارت و شرایط کاری خاص باشند زیرا در کشور آلمان کارفرما در صورتی می تواند دعوت نامه یا job offer ارسال کند که شخص واجد شرایطی در آلمان و اتحادیه اروپا برای آن شخص موجود نباشد.

برای اثبات این مورد کارفرما باید سه ماه در کشور آلمان برای شغل موردنظر آگهی استخدام صادر کند. اگر کسی در آلمان واجد شرایط نبود سپس در اتحادیه اروپا به مدت سه ماه دیگر آگهی کند. نهایتاً بعد از شش ماه اگر فرد مناسبی در اتحادیه اروپا پیدا نشد، امکان ارسال دعوت نامه به خارج از اتحادیه اروپا وجود دارد. درواقع می توان گفت افراد برای گرفتن این عنوان شغلی شانس نسبتاً کمی دارند مگر اینکه دارای مهارت ویژه ای باشند.

ویزای جستجوی کاری

ویزای جستجو کار یا job seeker نیز روش دیگری است که متقاضیان مهاجرت به آلمان می توانند از آن برای گرفتن ویزای کار آلمان استفاده کنند. افراد با توجه به اعلام نیاز کشور آلمان برای نیروی متخصص، در صورت داشتن و اثبات مهارت می توانند برای دریافت این ویزا اقدام کنند. ویزای جستجوی کار دارای اعتبار 6 ماهه است و دارنده این ویزا می تواند به مدت 6 ماه در کشور آلمان به جستجوی کار بپردازد.

برای دریافت ویزای کار آلمان داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس معتبر در کشور آلمان اامی است و افراد با داشتن مهارت زبانی نه وماً مدرک زبان آلمانی یا در شرایطی حتی مهارت زبان انگلیسی برای دریافت ویزا اقدام کنند.

برای دریافتویزای جستجوی کارافراد باید مدارک زیر را به همراه داشته باشند:

 • فرم درخواست اقامت بلندمدت
 • عکس گذرنامه ای
 • مدرک تحصیلی ایران
 • تأییدیه اعتبار مدرک تحصیلی در آلمان
 • مدرک محل اقامت پس از ورود رزرو هتل یا دعوت نامه غیررسمی از خویشاوندان یا دوستان
 • گواهی مدرک زبان در صورت وجود
 • رزومه کاری به زبان آلمانی یا انگلیسی
 • انگیزه نامه
 • تمکن مالی
 • گذرنامه
 • گواهی بیمه درمانی

تعمیر کار تخصصی آیفون تصویری

هر چی که درباره فراسه باید بدونید !

عصر جدید با آیفون های تصویری

آلمان ,کار ,ویزای ,کشور ,کاری ,اروپا ,کشور آلمان ,کار آلمان ,ویزای کار ,اتحادیه اروپا ,در آلمان ,برای دریافت ویزای ,برای گرفتن ویزای ,داشتن مدارک آموزشی ,سایر کشورهای اروپایی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
دنیای تحول grastheomendy سکوت آینه موبایل دیتا niclofoto روشن دل فروشگاه اندروید و دانلود بازی و نرم افزار digiatoo پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد آثار استاد اکبر محمودی #آتش به اختیار